Angol Szónoklati Verseny – Public Speaking Competition

A Bolyais diákok a szokásukhoz híven 2019-ben is részt vettek az éves Public Speaking, angol szónoklati versenyen. Mindannyian kimondottan jól teljesítettek, a megyei illetve regionális fordulók után heten eljutottak az elődöntő valamint döntő szakaszra. Erre a fordulóra február 24én került sor Bukarestben ahonnan két dobogós helyezettel tértek haza diákjaink.

A verseny a már ismert szabályok szerint folyt, a résztvevők miután előadták beszédüket, szövegükkel kapcsolatos kérdésekre kellett megválaszolniuk, melyeket ellenfeleik tettek fel nekik.

Iskolánk képviselői kiemelkedő eredményeket értek el az elődöntőn:

Kilyén Dávid (XII. E) I. díj (Puskás Bajkó Albina)
Szekernyés Péter (XI. A) I. díj (Benedek Timea)

Incze Gáspár (XI. B) II. díj (Joó Erika)
Kőműves Dávid (XI. E) II. díj (Egyed-Zsigmond Enikő)
Rózsa Tamás (XII. A) II. díj (Egyed-Zsigmond Enikő)

Szilágyi Csenge (XI. A) dicséret (Bondoroi Robert)

Jakab Farkas Réka (XII. A) részvételi díj (Bondoroi Robert)

 

Az elődöntő két első díjasa a Jockey clubban mérettették meg tehetségüket az ország tíz legjobb szónokaival, végül mindketten díjban részesültek:

Kilyén Dávid országos második helyezéssel,

Szekernyés Péter országos harmadik helyezéssel képviselve a Bolyait.

Felejthetetlen élmény marad minden diák számára a verseny, hisz az nem csak az angol nyelvi készségüket, kreativitásukat, de logikájukat és improvizáló tehetségüket is próbára tette. Mindenki megosztotta a közönséggel egyéni nézőpontját az idei témával kapcsolatosan: „Nature is a common language” (A természet egy közös nyelv). Volt szó állatokról, környezetszennyezésről, de krumplikról és a szerelemről is.

Különös köszönet jár a felkészítő tanároknak, akik tanácsaikkal és utbaigazításaikkal járultak hozzá, hogy a diákok eredményekkel térjenek haza, valamint kísérő tanáraiknak, a bátorításért és a csapat kíséréséért az utazás során.

public speaking

Eseménynaptár

2023. március
H K Sz Cs P Sz V
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Oldalaink

Erasmus+

YouTube

Cambridge Assessment English

BolyaiArt

bolyaisok

vilagtalalkozo

appendix

bolyaischola

fizika

appendixappendix