Előkészítő osztályba való beiratkozás - módosított szabályzat és menetrend

A Bolyai Farkas Elméleti Líceum előkészítő osztályába 2020. július 7-ig írathatók be, akik 2020. augusztus 31-ig betöltik a hatodik életévüket. A Hivatalos Közlönyben megjelent rendelkezés értelmében a gyermek szülője vagy törvényes képviselője, gyámja online is beírtathatja gyerekét iskolánkba. A beiratkozáshoz szükséges okmányokat a bolyai@bolyai.ro e-mail-címre lehet elküldeni, vagy postai küldeményként is eljuttathatják iskolánk címére: Marosvásárhely, Bolyai utca 3. szám. Az iratozás személyesen is lehetséges előzetes telefonos egyeztetés alapján, a 0365-882749-es telefonszámon.

A beiratkozáshoz szükséges okmányok (fénymásolat vagy skannelt formában kell beadni az iratcsomót):

 • beiratkozási kérés (letölthető az iskolánk honlapjáról);
 • a gyerek születési bizonyítványának fénymásolata;
 • a szülők személyi igazolványának fénymásolata (elvált szülők esetében a bírósági határozat fénymásolata is szükséges, árva gyermek esetében szükséges az elhalálozási bizonyítvány);
 • orvosi igazolás (fogyatékkal rendelkező gyermek esetében szükséges az ezt igazoló dokumentáció);
 • egy saját felelősségre írt nyilatkozat, amelyben az adatok hitelességéért kezeskedik a szülő – online iratkozás esetén; 
 • papír dosszié – személyes iratkozás esetén;
 • amennyiben a kérelmezés, illetve az engedélyek kibocsátása és elküldése e-mailen vagy postai úton zajlik, az oktatás megkezdése után legtöbb két héttel fel kell mutatni a kérvényhez csatolt okmányok eredetijét;

Azok a gyerekek, akik 2020. szeptember 1. és december 31. között töltik be a 6-ik életévüket, szintén július 7-éig írathatók be a szülő/gyám írásos kérésére az előkészítő osztályba. Ebben az esetben ajánlást kell kérni attól az óvodától, ahova a gyerek járt a 2020-as tanévben. Az ajánlást e-mailen vagy postán is lehet kérvényezni, és az óvoda ugyancsak e-mailen és postán is elküldheti azt, az utóbbi esetben átvételi bizonylattal. 

Ha a gyermek nem járt óvodába, vagy más országból érkezett haza, a szülő/gyám a Megyei Oktatási Erőforrás- és Tanácsadó Központtól (Centrul Judeţean de Resurse şi Asistenţă Educaţională) kell kérje a jóváhagyást, ezt szintén le lehet bonyolítani e-mailen vagy postai úton.  A gyerekek előkészítő osztályokba való besorolásának első szakasza július 8-a és 20-a között zajlik egy számítógépes alkalmazás és az iskola vezetőségének határozatai alapján. Július 21-e és 31-e között a fennmaradó helyekre sorolják be azokat a gyerekeket, akik valamilyen okból nem vettek részt az első szakaszon.  Szeptember 1-je és 4-e között a tanfelügyelőségek összesítik, és megoldják minden olyan gyermek helyzetét, akiket egyetlen oktatási intézménybe sem írattak még be, vagy más okok miatt problémák merültek fel, mindenek fölött a gyermek érdekét tartva szem előtt. 

 

Előkészítő osztályba való beiratkozás módosított menetrendje:

 • 2020. május 26-a és június 30-a között: gyerekek iskolaérettségének felmérése, igazolás kiadása;
 • 2020. július 7-ig: a beiratkozási típuskérések kitöltése és leadása az iskola titkárságára vagy online;
 • 2020. július 9-15-e között: az iskola vezetőtanácsa jóváhagyja azon diákok listáját, akiknek elfogadta a beiratkozását;
 • 2020. július 20-án: az iskola kifüggeszti a sikeresen beiratkozott gyerekek listáját, valamint az üresen maradt helyek számát;
 • 2020. július 21-én kezdődik a második beiratkozási szakasz;
 • 2020. július 31-én: végleges beiratkozási eredmény kifüggesztése;
 • 2020. szeptember 1-4-e között: a még be nem iratkozott diákok helyzetének megoldása a Megyei Tanfelügyelőség által

Csatolmányok:

 

Eseménynaptár

2024. június
H K Sz Cs P Sz V
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Oldalaink

Erasmus+

YouTube

Cambridge Assessment English

Nemzeti Tudósképző Akadémia

BolyaiArt

bolyaisok

vilagtalalkozo

appendix

bolyaischola

fizika

appendixappendix