Beiratkozási tájékoztató a Bolyai Farkas Elméleti Líceum előkészítő osztályába (2021–2022-es tanév)

A Bolyai Farkas Elméleti Líceum előkészítő osztályába 2021. március 29. – április 28. között lehet beiratkozni mindazok számára, akik 2021. szeptember 1-ig betöltik a hatodik életévüket.

A Hivatalos Közlönyben megjelent rendelkezés értelmében a gyermek szülője, illetve törvényes képviselője/gyámja online is beírathatja gyermekét iskolánkba (minden munkanapon hétfőtől csütörtökig 8-18 óra között, pénteken 8-17 óra között).

A beiratkozáshoz szükséges okmányokat a This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-mail címre lehet elküldeni, postai küldeményként is eljuttathatják iskolánk címére: Marosvásárhely, Bolyai utca 3. szám. Az iratozás személyesen is lehetséges előzetes telefonos egyeztetés alapján, a 0365-882749-es telefonszámon.

A beiratkozáshoz szükséges okmányok (fénymásolat vagy szkennelt formában):

 • beiratkozási kérés (letölthető az iskolánk honlapjáról);
 • a gyermek születési bizonyítványának fénymásolata;
 • a szülők személyi igazolványának fénymásolata (elvált szülők esetében a bírósági határozat fénymásolata is szükséges, árva gyermek esetében szükséges a halotti bizonyítvány);
 • orvosi igazolás (fogyatékkal élő gyermek esetében szükséges az ezt igazoló dokumentáció);
 • iskolaérettséget igazoló okmány (csak a még 6. életévüket be nem töltött gyermekek esetében szükséges)
 • online iratkozás esetén - egy saját felelősségre írt nyilatkozat, melyben az adatok hitelességéért kezeskedik a szülő; 
 • személyes iratkozás esetén - papír dosszié;
 • amennyiben a kérelmezés, illetve az engedélyek kibocsátása és elküldése e-mailben vagy postai úton zajlik, az oktatás megkezdése után legtöbb két héten belül fel kell mutatni a kérvényhez csatolt okmányok eredetijét;

A fentiekben említett iratkozási periódus érvényes azon gyermekek számára is, akik 2021. szeptember 1. és december 31. között töltik be a 6. életévüket. Ebben az esetben is a szülő, illetve törvényes képviselő/gyám írásos kérésére történik a beiratkozás. Mindezek mellett szükséges ajánlást kérni attól az óvodától, ahova a gyermek járt az előző tanévben. Az ajánlás e-mailben, illetve postai úton is kérvényezhető, és az óvoda ugyancsak e-mailben, illetve postán is elküldheti azt. Ez utóbbi esetben átvételi bizonylattal. 

Abban az esetben, ha a gyermek nem járt óvodába, vagy más országból érkezett haza, a szülő/gyám a Megyei Oktatási Erőforrás- és Tanácsadó Központtól (Centrul Judeţean de Resurse şi Asistenţă Educaţională) kell jóváhagyást kérjen, ez szintén lebonyolítható e-mailben vagy postai úton. 

     Előkészítő osztályba való beiratkozás szakaszai:

 • 2021. március 22. – április 27.: gyermekek iskolaérettségének felmérése, igazolás kibocsájtása;
 • 2021. március 29. – április 28.: a beiratkozási típuskérések kitöltése és leadása az iskola titkárságára vagy online, illetve postai úton;
 • 2021. május 11. – május 18.: az iskola vezetőtanácsa jóváhagyja azon diákok listáját, akiknek elfogadta a beiratkozását;
 • 2021. május 20.: az iskola kifüggeszti a sikeresen beiratkozott gyermekek listáját, valamint az üresen maradt helyek számát;
 • 2021. május 21.: kezdődik a második beiratkozási szakasz;
 • 2021. június 4.: végleges beiratkozási eredmény kifüggesztése;
 • 2021. szeptember 1. – szeptember 10.: a még be nem iratkozott diákok helyzetének megoldása a Megyei Tanfelügyelőség által.

Letölthető okmányok:

Megnyitás új lapon

Megnyitás új lapon

Megnyitás új lapon

Megnyitás új lapon

Megnyitás új lapon

Megnyitás új lapon

Megnyitás új lapon

Eseménynaptár

2022. november
H K Sz Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Oldalaink

Erasmus+

YouTube

Cambridge Assessment English

BolyaiArt

bolyaisok

vilagtalalkozo

appendix

bolyaischola

fizika

appendixappendix