Erasmus+ projekt - Jövő időbe lépünk

2. tematikus nap – Biodiverzitás csökkenése

A Bolyai Farkas Elméleti Líceumban 2023. június 9-én kerül sor az Erasmus+ Jövő időbe lépünk program keretén belül a 2. tematikus nap megszervezésére.

 

Az eseménysorozat témája a biodiverzitás csökkenése, amely Földünk biológiai sokféleségének veszélyeztetettségére hívja fel a figyelmet. Ezen a napon iskolánk diákjai részt vehetnek gyakorlati és elméleti programokon egyaránt, melyeknek célja tudatosítani azokat a tényezőket, amelyek hatással vannak a biodiverzitásra, valamint megismertetni különböző veszélyeztetett fajokat a lokális és globális környezetünkből. A téma megismertetése érdekében A biodiverzitás csökkenése címmel Hajdú László tart előadást hat osztály számára a díszteremben.

A program szervezői a tematikus napot megelőzően olyan plakátversenyt hirdettek, amelynek témájaként Erdély fokozottan veszélyeztetett élővilágát jelölték meg. A diákok egyénileg vagy 2–3 fős csoportban dolgozva egy általuk választott veszélyeztetett növény- vagy állatfajt kellett egy látványos digitális formájú plakáton bemutassanak. A beküldött munkákat a tematikus napon szakmai zsűri véleményezi és díjazza: I. díj – a Milvus Csoport felajánlásának köszönhetően egy 1 hetes gyűrűzőtábor a tengerparton, II–III. díjak – értékes könyvnyeremények.

A Jövő időbe lépünk Erasmus-program második tematikus napjának programtervezésében elsődleges szempontunk volt felhívni a figyelmet a biodiverzitás csökkenésére. Ugyanakkor fontosnak tartottuk iskolánk számos tanulójával megismertetni, felfedeztetni a témát, bevonva őket az érdekes és sokszínű tevékenységekbe.

Program:

8:00–10:00 – 4 for Future, Ökomozi

9:00–10:00 – Green talk: A biodiverzitás csökkenése, előadás a díszteremben Hajdú László

10:00–11:00 – Látod a fától az erdőt? Plakátverseny, Erdély fokozottan veszélyeztetett élővilága - eredményhirdetés

Eseménynaptár

2024. március
H K Sz Cs P Sz V
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Oldalaink

Erasmus+

YouTube

Cambridge Assessment English

Nemzeti Tudósképző Akadémia

BolyaiArt

bolyaisok

vilagtalalkozo

appendix

bolyaischola

fizika

appendixappendix